شناسه عمومی کالا یا خدمت جایگزین موقت شناسه اختصاصی

  • شنبه 11/شهریور/1402
  • مدت زمان تقریبی مطالعه
شناسه عمومی کالا یا خدمت جایگزین موقت شناسه اختصاصی

برای ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان نیاز به شناسه کالا یا خدمت دارید که نرخ مالیات در کنار آن قرار دارد. شناسه کالا یا خدمت می تواند عمومی و یا اختصاصی شما باشد. شما می توانید درخواست شناسه اختصاصی کنید (که زمانبر است) یا در این میان از شناسه عمومی کمک بگیرید.

استفاده از شناسه عمومی مرتبط به منظور صدور صورتحساب الکترونیکی

یکی از موضوعاتی که مشمولین اجرای سامانه مودیان باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند استفاده از شناسه کالا یا خدمات صحیح در صورتحساب های الکترونیکی است.

در همین راستا تولید کنندگان یا واردکنندگان کالا می توانند از طریق سامانه جامع تجارت به نشانی http://ntsw.ir و ارائه دهندگان خدمت از طریق مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمت ایران به نشانی http://portal.gs1-ir.org نسبت به اخذ شناسه کالا یا خدمت خود اقدام نمایند.

در گام بعدی متولیان امر در وزارت صمت می بایست شناسه های تولید شده را جهت بارگذاری در سامانه مدیریت شناسه کالا یا خدمت به نشانی http://kalaid.tax.gov.ir به مرکز تنظیم مقررات ارسال نمایند. سپس کارشناسان محترم دفتر فنی و مدیریت ریسک پس از تعیین نرخ مالیات بر ارزش افزوده شناسه های تعریف شده، شناسه مذکور را درسامانه http://stuffid.tax.gov.ir بارگذاری می کنند. در همین راستا لازم به توضیح است که مادامی که شناسه اختصاصی مودیان در سامانه فوق بارگذاری نشده امکان استفاده از شناسه های اختصاصی وجود ندارد و مودیان می توانند به منظور رفع مشکل از شناسه های عمومی کالا یا خدمت مرتبط در سامانه مذکور استفاده نمایند.

نرم افزار واسط مالیاتی مالیتور malitor

در نرم افزار مالیتور می توانید شناسه های اختصاصی و عمومی را که ارسال موفق داشته اند مشاهده کنید. از میان شناسه های موجود جستجو کنید و یا شناسه خود را اضافه کنید.

مالیتور نرم افزار واسط مالیاتی ست که می توانید صورتحساب های خود را به سامانه مودیان ارسال کنید. در واقع مهمترین ویژگی مالیتور عدم محدودیت در ثبت شرکت و مودی است و همچنین با کمترین هزینه، ارسال خود را انجام دهید. دریافت دمو و ارسال رایگان را ازدست ندهید.

مطالعه این مقاله ها را از دست ندید.

بیشتر بدانید: بررسی صحت شناسه کالا و خدمت هنگام ارسال صورتحساب الکترونیکی

برای دریافت شناسه اختصاصی مراحلی باید سپری کنید که می توانید از مقاله زیر آن را گام به گام دنبال کنید.

بیشتر بدانید: دریافت شناسه کالا و خدمت برای سامانه مودیان

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید