ویرایش اطلاعات مالیاتی مودیان مالیاتی

  • يكشنبه 06/خرداد/1403
  • مدت زمان تقریبی مطالعه
ویرایش اطلاعات مالیاتی مودیان مالیاتی

امکان اصلاح اطلاعات مالیاتی مودیان مالیاتی، توسط سازمان امور مالیاتی، پیش بینی شده است. نحوه اصلاح اطلاعات مالیاتی در سامانه مالیاتی، با مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی، وارد کردن نام کاربری و رمز عبور و انتخاب گزینه ویرایش اطلاعات ثبت نام و سپس، تغییر ویرایش اطلاعات پایه، آدرس، کد پستی و تلفن همراه، خواهد بود.

تغییر آدرس مودی در مالیات

امکان تغییر و اصلاح اطلاعات مالیاتی مودی، نظیر آدرس و شماره همراه نیز در سامانه مالیاتی وجود دارد.

نحوه اصلاح اطلاعات مالیاتی در سامانه مالیاتی، مطابق مراحل زیر است:

ابتدا باید، آدرس سامانه مالیاتی، یعنی، tax.gov.ir را در مرورگر خود، جست و جو کنید تا وارد صفحه ای مشابه صفحه زیر گردید و از سمت چب صفحه، ایکن آدمک (حساب کاربری) را انتخاب نمایید تا به مرحله بعد بروید.

اصلاح اطلاعات مودی

در این مرحله از مراحل نحوه اصلاح اطلاعات مالیاتی در سامانه مالیاتی، باید، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. در صورت فراموشی رمز عبور خود، از گزینه فراموشی و بازیابی رمز عبور، استفاده نماید. داشتن شماره همراهی که ابتدا با آن، ثبت نام کرده اید، در بازیابی رمز عبور، امری ضروری است.

ورود به پورتال

در این قسمت، شما به پورتال شخصی خود، دسترسی یافته اید و باید، از بین گزینه های موجود، گزینه ویرایش اطلاعات ثبت نام را انتخاب نمایید تا به مرحله بعد هدایت شوید.

امکان اصلاح اطلاعات مالیاتی مودیان مالیاتی

در این مرحله، گزینه ویرایش اطلاعات پایه را انتخاب نمایید.

اصلاح اطلاعات مودیان مالیاتی

در این گام، به صفحه اصلاح اطلاعات مالیاتی، هدایت شده اید. در صورت تمایل و اطمینان از تغییر، گزینه تغییر اطلاعات را انتخاب کنید.

اصلاح اطلاعات مودیان مالیاتی

ویرایش کد پستی مالیاتی

از جمله اطلاعاتی که مودی، ممکن است، قصد تغییر و اصلاح آن را در سامانه مالیاتی، داشته باشد، اطلاعات مربوط به کد پستی مالیاتی یا همان کد محل اشتغال مودی می باشد که برای این امر، باید به سامانه اظهارنامه مالیاتی یا سایت tax. gov.ir، مراجعه نماید.

در ابتدا، باید، همانند قبل، با جستجوی آدرس tax.gov.ir وارد سامانه مالیاتی شوید و پس از انتخاب حساب کاربری و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود، به صفحه ای مانند صفحه زیر، دسترسی یابید و گزینه ویرایش اطلاعات را انتخاب کنید.

ویرایش

در این مرحله، از قسمت مربوط به اطلاعات محل سکونت، دکمه ویرایش را که مقابل آن، با رنگ مشکی، نمایش داده شده، کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

تایید

در این گام، چنانچه قصد تغییر اطلاعات خود را دارید، از گزینه تغییر اطلاعات، استفاده نمایید تا بتوانید، کد پستی مالیاتی خود را تغییر دهید.

تغییر شماره تلفن در سامانه مالیاتی

یکی از اطلاعاتی که مودی مالیاتی، ممکن است قصد اصلاح و تغییر آن را داشته باشد، شماره تلفنی بوده که هنگام ثبت نام در سامانه امور مالیاتی، ثبت کرده و این تغییر، می تواند، به علت تعویض خط تلفن همراه یا گم کردن آن یا هر مورد دیگری باشد که خوشبختانه، سامانه امور مالیاتی، فارغ از توجه به علت تغییر، امکان آن را برای مودیان، در نظر گرفته است.

در ابتدا، با جست و جوی آدرس tax.gov.ir، وارد سامانه مالیاتی شوید و پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبود خود، همانند آنچه در مراحل قبل، توضیح داده شد، به پورتال شخصی خود دسترسی پیدا کنید و از بین گزینه های موجود، گزینه ویرایش اطلاعات ثبت نام را انتخاب نمایید.

ویرایش

در این مرحله، از بین گزینه های موجود، گزینه تغییر تلفن همراه را انتخاب کنید.

بیشتر بدانید: جرایم مالیاتی سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی

نکته مهم در زمینه تغییر تلفن همراه، این است که شماره جدیدی که وارد می شود نیز همانند شماره قبلی، باید، به نام خود فرد بوده و با کد ملی او، هم خوانی داشته باشد. پس از انتخاب گزینه تغییر تلفن همراه، همانند مراحل قبل، به صفحه ای مانند صفحه زیر، هدایت خواهید شد و در صورت تمایل، می توانید، با انتخاب گزینه "درخواست تغییر اطلاعات"شماره همراه خود را تغییر دهید.

پس از طی کردن مراحل نحوه اصلاح اطلاعات مالیاتی در سامانه مالیاتی و انجام تغییرات و ثبت آن ها، سازمان امور مالیاتی، مجددا، اطلاعات وارد شده را بررسی کرده و در صورتی که صحت و درستی آن ها، مورد تایید باشد، اطلاعات جدیدی را که مودی، به عنوان اطلاعات مالیاتی وارد نموده، در سامانه، ثبت خواهد کرد و تغییرات لازم اعمال خواهد شد.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید